HAKKIMIZDA

Merhaba değerli okur…


Bu sayfaya kadar geldiysen bizim hakkımızda bir şeyleri merak ediyorsun. E o zaman biz de biraz kendimizden bahsedelim.


Her şeyden önce profesyonel sinemacı, eleştirmen, yazar gibi bir titrimiz yok. Sadece film seyretmeyi, onlar hakkında sohbet etmeyi seviyoruz. Madem kendi aramızda sinema konuşuyoruz, filmler hakkında sohbet ediyoruz dedik, bu sohbetlerimizi niye başka sinemaseverlerle paylaşmayalım?  


Hani hep Antik Yunan Filozofu Arşimet’e ithaf edilen “bana bir kaldıraç verin dünyayı yerinden oynatayım” diye bir söz vardır. Lumiere kardeşlerin ilk görüntüleri beyazperdeye yansıttığı 1895 yılından bu yana bu meşhur sözü “bana bir kamera verin dünyayı yerinden oynatayım" şeklinde değiştirmenin gerekliliğine inanıyoruz.


Şüphesiz filmler insanlar üzerinde sarsıcı etkiler yaparken bir yandan da toplumsal bir bellek oluşturuyor. İşte bu sitenin amacı da oluşan bu toplumsal belleğin küçük bir parçası olmak. Her gün bir başka yazıyla sizlerle buluşmak gibi bir hedefimiz var. Umarız bu hedefimizi gerçekleştiririz. Gündemdeki filmleri ele alacağımız yazıların yanı sıra sinema tarihinden bizi etkileyen filmler, yönetmenler, sinema haberlerine de yer vereceğiz sayfalarımızda.


Sık sık görüşmek üzere, sevgiyle kal…


sineMakale
HAKKIMIZDA HAKKIMIZDA Reviewed by sineMakale on Mayıs 07, 2017 Rating: 5

Hiç yorum yok:

Blogger tarafından desteklenmektedir.